Meble glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza

Jakikolwiek właściciel mieszkania pragnąłby, ażeby jego pomieszczenia umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy kocha jednakże taki sam styl urządzenia oraz zwykle każdy posiada inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wtenczas pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtedy drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne i zboże, a też haftowane lub ewentualnie robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Zupełnie inny styl wolno zdobyć selekcjonując meble glamour. 

Taki styl nienagannie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na domenie krzesło pikowane

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego wymaga także dodania do niego odpowiednich elementów dekoracyjnych. Wskazane będą kolosalne, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Rzecz jasna należyte muszą być również lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne szczegóły wyposażenia wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą nasycać się posiadaniem własnego domu, najczęściej starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, by jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa oczywiście o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, jakie nieczęsto wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem zazwyczaj żaden z pokoi nie ma tak dużej powierzchni. W wypadku domu, warto jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a w takim razie centralnym miejscem domu, w którym skupia się najczęściej cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. Aby jednakże salon spełniał swoją rolę, trzeba go odpowiedni urządzić, aby z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, który nadaje mu stosownego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie element dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednak do tego w chłodne dni jest znamienitym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo odnaleźć właściwe meble. Obecnie salon można urządzić na wiele przeróżnych sposobów oraz dużo rozmaitych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeśli nadrzędnym elementem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, również pozostałe elementy wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon czy też dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu elementy dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, kiedy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one w większości wypadków bardzo bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich są w stanie być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na sto procent są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla osób borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak kolosalnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Mimo to wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeśli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe detale wyposażenia bez pobocznych szczegółów dekoracyjnych. Jeżeli jednak mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby aby zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: stoliki kawowe nowoczesne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *